Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu, Sperm Nakli, Cinsiyet Seçimi için Girit Tüp Bebek Merkezi.

150 Euro'ya Bebek - Sabah Gazetesi

Girit'e "tüp bebek turu"na katılan çiftler, 150 Euro ek ücretle istedikleri cinsiyette bebek sahibi oluyor.

Bu tur güneş, deniz, eğlence turu değil. Sadece bebek isteyen çiftler katılabiliyor. Bir Türk doktor organize ediyor... İstikamet Girit'teki tüp bebek merkezi... Fiyat 5 bin Euro.

BEŞ GÜNLÜK TUR FİYATINA YEME-İÇME-BEBEK DAHİL

Beş günlük bu fiyata her şey dahil. Vize, uçak, otel, hormonal hazırlık, mikroenjeksiyon, kan grubu ile göz-saç rengi seçimi, diğer işlemler... Bir şey hariç: Bebeğin cinsiyetini belirleme... Bu, 150 Euro'luk bir ek ücrete tabi...

200 TÜRK ÇİFT GİRİT'E GİTTİ 10'U CİNSİYET TERCİHİ YAPTI

Bebeğin cinsiyetini seçme ve yabancıdan sperm ile yumurta nakli Türkiye'de yasak. Girit'te ise raporla serbest. Geçen yıl 200'e yakın Türk çift, Girit'e gitti. 10'u cinsiyet tercihi yaptı.

Girit'teki tüp bebek turlarına katılan aileler beş bin Euro'nun üstüne 150 Euro daha ödeyerek cinsiyeti seçebiliyor. Türkler'in tercihi tabii ki erkek.

Türkiye'de yasak olduğu için Türk aileler doğacak çocuklarının cinsiyetini Girit Tüp Bebek Merkezi'ne giderek seçiyorlar. Beş bin Euroluk 'tüp bebek' turlarına katılan aileler 150 Euro ek ücret ödeyerek doğacak çocuklarının kız ya da erkek olmasına karar verebiliyorlar. Çocukların cinsiyetini seçme konusundaki ailelerin isteklerine artık tıp dünyası rahatlıkla yanıt veriyor. Ancak tüm dünyadaki doktorlar büyük sorumluluk gerektirdiği için bunun etiğini tartışıyorlar. Türkiye'de yasak olduğu için aileler bu konuda yasakların en az bulunduğu ülkeleri tercih ediyor. Girit Tüp Bebek Merkezi'ne tüp bebek turları düzenleyen Doktor Murat Vural, "Ailelerin bu yönde büyük talebi var. Üç yıldır bu turları düzenliyoruz. Her yıl yaklaşık 150 aile turlara katılıyor. Çoğu yine Türkiye'de yasak olan sperm ya da yumurta nakli için bu turlara katılıyorlar. Bir kısmının talebi de cinsiyet seçimi yönünde oluyor. Yaz döneminde tüp bebek turlarına ilgide artıyor” diyor.

TURLAR DONDURULDU

Geçen yıl cinsiyet seçmek için 10 ailenin gittiğinin altını çizen Dr. Vural, "Üç ay önce Yunanistan'da da cinsiyet seçimi yasaklandığı için bir süre turları dondurduk. Ancak sırada aile var. Gerekli olduğuna dair doktor raporu ile onları da gelecek ay merkeze göndereceğiz" diye konuştu. Ailelerin pasaportlarından uçak rezervasyonlarına, otellerden hormonal olarak hazırlık dönemlerine kadar her türlü işlemleriyle ilgilendiklerini anlatan Dr. Vural, "Ailelerin çoğu gözyaşları ile geliyor, bir kısmını elemeden geçiriyoruz. Çiftlerin ikisinin de istekli olması gerekiyor. Sperm ya da yumurta nakli yapılacaksa mutlaka evli olmalarını istiyoruz. Bekar olarak başvuran hanımları bu turlara dahil edemiyoruz. Spermler Danimarka Sperm Bankası'ndan geliyor. Kan grupları, saç renkleri ve göz renkleri çiftlere uygun olarak seçilebiliyor. Bu aileler isterlerse 150 Euroluk PGD farkını ödeyerek cinsiyet tayini de yaptırabiliyorlar" diyor.Tv Programları Videoları

Dr. Murat Vural'ın Taşıyıcı Annelik ve Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularıyla alakalı olarak katılmış olduğu Tv Programlarını izlemek için BURAYA tıklayabilir, video galerimize göz atabilir, Taşıyıcı Annelik, Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularında aklınıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Videoları İzlemek İçik Tıklayınız >>
 
 

Bu web sitesinin tasarım - yazılım ve SEO hizmeti MedyaBAF tarafından sağlanmaktadır.