Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu, Sperm Nakli, Cinsiyet Seçimi için Girit Tüp Bebek Merkezi.

Ne kadar çok gen varsa çocuk o kadar sağlıklı - Sabah Gazetesi

Türkiye 6 Mart 2010'dan bu yana sperm bankacılığını tamamen yasaklamış durumda. Kimi uzmanlar "Gen ne kadar karışırsa o kadar sağlıklı çocuklar doğar", kimileri de "Kimsenin ebeveyn olma hakkını kınayamazsınız" diyor. Sperm bankacılığının tartışma yaratan tek noktası "Türk soyunu korumak" değil. Biz de "farklı genler karışmamalı mı, amaç mükemmel çocuk yaratmak mı, çocuğa gerçekleri söylemek gerekir mi?" gibi önemli soruları uzmanlarına sorduk.

“NE KADAR ÇOK GEN VARSA ÇOCUK O KADAR SAĞLIKLI …”

Girit Tüp Bebek Merkezi'nin Türkiye Koordinatörü DR. MURAT VURAL:
Gerçek çocuktan gizlenmeli

KKTC Ağustos 2009'dan, Türkiye ise marttan itibaren bankadan bebek sahibi olmayı yasakladı. Kanundaki 'soyu koruma', anne ve babanın iradesi dışında başkasından aile olmayla bağlantılı. Ancak zaten anne de baba da bildiğine göre buna yasak koymak anlamsız. Girit'te 10 yıldır kadınların sperm bankasından hamile kalmasına yardımcı oluyorum. Hakkımda dava açılmasından korkmuyorum. Yıllardır bunu bekledikleri için çocuğun üzerine titriyorlar. Bence çocuğa söylenmemeli, çünkü babasını bulamadığı için travma yaşayabilir.
 Tv Programları Videoları

Dr. Murat Vural'ın Taşıyıcı Annelik ve Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularıyla alakalı olarak katılmış olduğu Tv Programlarını izlemek için BURAYA tıklayabilir, video galerimize göz atabilir, Taşıyıcı Annelik, Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularında aklınıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Videoları İzlemek İçik Tıklayınız >>
 
 

Bu web sitesinin tasarım - yazılım ve SEO hizmeti MedyaBAF tarafından sağlanmaktadır.