Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu, Sperm Nakli, Cinsiyet Seçimi için Girit Tüp Bebek Merkezi.

Sperm Donasyonu

Erkeklerin ejekülatında (meni) sperm hücresi olmayabilir. Bu durumda testisten iğne ile çekilerek( TESA ) veya parça alınarak ( TESE ) içinden sperm alınır. Buradan elde edilen sperm de yumurtayı döller ve gebelik yapabilir. Fakat testisden sperm elde edilemeyen erkekler için ‘Sperm Donasyonu’ gündeme gelebilir.

Bu durumda dünyadaki belirli merkezlerde alınıp, hareket, sayı ve şekil bozukluğu araştırılarak saklamaya uygun görülenlerin depolandığı hazır ürünler kullanılır. Depolama işlemi dondurulmak yoluyla gerçekleştirilmektedir. Yine yumurta vericisinde olduğu gibi mikrobik testler çalışılmakta (HIV, Hepatit B, C), bu amaçla en çok İngiltere, Danimarka ve Amerikada hazırlanan ürünler kullanılmaktadır.  Merkezimiz Danimarka Cryos Sperm Bankası ile çalışmaktadır.

Sperm donasyonu tedavisinde işlemlerde önce hanımda yumurta büyütme tedavisine başlanır. Bu amaçla kullanılan ilaçlar klasik tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Genellikle adetin 2. günü iğneler vurulmaya başlanır ve ortalama 10 gün içerisinde yumurtalar toplanacak büyüklüğe gelirler. Bu sure yumurtalık yapısına gore değişmektedir.Yumurta toplama, dölleme ve sonrasında embryo transferi, Kıbrıs'taki ve Girit’teki merkezlerde gerçekleşmektedir. Yumurta toplanmasıyla transfer arasında 3 gün olmaktadır
 Tv Programları Videoları

Dr. Murat Vural'ın Taşıyıcı Annelik ve Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularıyla alakalı olarak katılmış olduğu Tv Programlarını izlemek için BURAYA tıklayabilir, video galerimize göz atabilir, Taşıyıcı Annelik, Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularında aklınıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Videoları İzlemek İçik Tıklayınız >>
 
 

Bu web sitesinin tasarım - yazılım ve SEO hizmeti MedyaBAF tarafından sağlanmaktadır.