Yumurta Donasyonu, Sperm Donasyonu, Sperm Nakli, Cinsiyet Seçimi için Girit Tüp Bebek Merkezi.

Yumurta Donasyonu

Yumurta donasyonu hormonal sebepler, erken menopoz, menopoz gibi nedenlerden dolayı anne olamayan kadınların eşlerinden alınan sperm ile bir donörden (verici) elde edilen yumurtanın mikroenjeksiyon yöntemi ile döllenmesi ve oluşan embryonun daha sonra kadına transfer edilmesidir.

Taze embriyo transferinde gebelik şansı yüksek olduğundan merkezimizde taze embryo ile işlem yapılır. Transfer gerçekleşmeden önce alıcının rahim iç tabakası ( endometrium) ilaçlarla hazırlanır.  Rahim iç tabakasının hazırlanmasında östrojen içeren haplar veya cilde yapıştırılan preperatlar kullanılır. Ardından sperm ile döllenen yumurtalardan elde edilen embryolar 2-3 gün sonra rahim içine yerleştirilir. 3 veya daha fazla sayıda embriyo transfer edilir.

Hamile kaldıktan sonraki takipler normal hamileliklerden farksızdır. Yumurta bağışı sonucunda anne olan kadınlar üzerinde yapılan psikolojik değerlendirmeler, bu kadınların çocuklarına olan bağlılıkları, sevgileri, ve aile içi bağlarının normal şekilde hamile kalan kadınlardan hiç de farklı olmadığını gösteriyor. Yumurta bağışı ülkemizde yönetmeliklerle yasaklandığından işlem ancak yurt dışında yapılabiliyor.

Tedavinin ilk aşamaları (İlk muayene ve değerlendirmeler, rahmin hazırlanması ve testler) Türkiye’de hastamızın yaşadığı şehirdeki merkezlerde yürütülüyor. Daha sonraki aşama olan bağış ve transfer işlemleri ise Kıbrıs'taki ve Girit’teki merkezlerimizde yapılıyor. 
 Tv Programları Videoları

Dr. Murat Vural'ın Taşıyıcı Annelik ve Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularıyla alakalı olarak katılmış olduğu Tv Programlarını izlemek için BURAYA tıklayabilir, video galerimize göz atabilir, Taşıyıcı Annelik, Yumurta Nakli, Sperm Nakli konularında aklınıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Videoları İzlemek İçik Tıklayınız >>
 
 

Bu web sitesinin tasarım - yazılım ve SEO hizmeti MedyaBAF tarafından sağlanmaktadır.